Delovne skupine

Vzporedno z oddelki so bile ustanovljene delovne skupine za uresnicitev delovnih programov, ki so v skupnem interesu vseh clanov.

Delovna skupina za ubežne emisije

Clani te delovne skupine so iz celotne industrije tesnjenja, tehnicnih inštitutov, OEM-jev ter koncnih uporabnikov.

Glavni cilji delovne skupine so:

  • razvoj in harmonizacija uporabnih standardov emisij ter pravne ureditve v EU in ostalih regijah, kjer je to potrebno
  • prispevek k bolj varnemu in cistemu okolju

Po obširnih razpravah je ESA definirala ubežno emisijo kot:

Vsaka kemikalija ali mešanica kemikalij, v kakeršnikoli obliki, ki predstavlja nepricakovan ali nepravilen izpust iz cesarkoli na industrijskem kompleksu.

Delovna skupina za industrijske materiale

Glavni cilj je zagotoviti podporo clanom ESA-e glede materialov, ki se rabijo pri proizvodnji izdelkov za tesnjenje. Že poseben poudarek je na surovinah, ki veljajo za "strateško" pomembne za industrijo, kot so vlakna, topila, materiali za površine tesnil in kovine/zlitine. Glavni cilj je vzdrževanje nadzornega seznama za vse bistvene surovine, ki se uporabljajo pri raznovrstnih tehnologijah v industriji in ki bi imele znaten vpliv na izdelke za tesnjenje, ce bi bila njihova dobava (iz kateregakoli razloga) omejena.